למה קוברים את הקופירייטרים ליד הרופאים מנתחים?! 
פסיכולוגיה בפרסום

זעקת כאב מצמררת הפרה באחת את הדממה המתוחה ששררה במסדרון בית החולים. הקולות הגיעו מכיון חדרי הניתוח. זעקה שאי אפשר להתעלם ממנה, זעקה של אדם מתייסר על שלחן הניתוחים. מה קרה שם? הכל בסדר?
לא, לא בסדר. בעצם הניתוח כן בסדר. ולא מדובר בניתוח מסוכן ומורכב מידי. אלא מה? פשוט מאוד, שכחו, שכחו להרדים את המטופל לפני תחילת הטיפול…
אם קורה חלילה דבר כזה ששוכחים להרדים את המטופל, זה יכאב לו נורא. ובנוסף הרופא לא יוכל לבצע את הטיפול הנדרש, כי המטופל יתנגד ואפילו ישתולל.
כשפגשתי רופא מימי הביניים הוא באמת היה נבוך להודות שאין לו פיתרון איך לבצע טיפול מקצועי ללא התנגדות המטופל… אבל כהיום אין רופא שבחדרו חסרים חומרים להרדמה ואיחלוש. ולפני שהוא מתחיל את הטיפול הוא חייב "להרדים" את המטופל. אחרת זה יכאב, הוא יתנגד, ואז הוא לא יוכל לטפל בו כראוי. וכשהוא מורדם, הרופא יוכל לבצע את הטיפול הנדרש ברוגע וללא התנגדות.
אז הבנתי כלל אחד, שאין מצב לבצע טיפול לפני ש"מרדימים" את המטופל!

פסיכולוגיה בפרסום

יש פציינטים בודדים, ויש פציינטים המוניים. לפעמים צריך "לטפל" בקהל גדול בבת אחת. ולהכניס להם מסרים לראש שהם לא היו רוצים לקבל אותם.
לא כל אחד מוכן לקבל כל מסר. ולמען האמת כל אחד לא מוכן לקבל שום מסר… יש לנו דחיה אוטומטית למסרים פרסומיים. דחיה שעלולה לגרום לכישלון במסע הפרסום כשהקהל יעד יתנגד למסרים שאנחנו מנסים להחדיר להם, והקמפיין ירד לטמיון.
רוב ההתנגדויות של בני אדם הם לא רציונליים, הם רפלקס טבעי של כל אחד מאתנו שלא לקבל תכתיבים ממישהו אחר (אף אחד לא יגיד לי מה לעשות. מישהו…). ולעיתים מדובר בהתנגדות קשה יותר של העברת מסרים רגישים שהקהל יעד ישלול אותם באופן אוטומטי אפילו מבלי לחונן מבט. פשוט "לא". אז מה עושים?
כדי ונטרל את ההתנגדויות אנחנו חייבים "להרדים" או יותר נכון "לעקוף" את ההתנגדות של הפציינטים שלנו לפני שאנחנו מעבירים אליהם את המסר, ולמנוע התנגדויות וקונפליקטים במסרים שאנו מעוניינים להחדיר לקהל יעד שלנו.
הכלים הפסיכולוגיים מבוססים על טכניקות בשיטת NLP שמשפיעים ישירות על התת מודע של הקהל, ואיתם אנחנו פשוט "עוקפים" את ההתנגדויות והמחסומים ומזרימים את המסר ישירות לתת מודע, באופן שאין להם את הכלים להתנגד למסרים שאנחנו מחדירים להם לתת מודע. ולעיתים גם מחדירים מסרים חבויים מבלי שהקהל בכלל שם לב שהחדרנו להם אותם מתחת לאף. אני מודה שזה נשמע די מרתק…
* * *
אז אם תעברו פעם בבית קברות ותמצאו אבן דוממת שעליה חקוק "קופירייטיר מנתח" רק אז תדעו שלא סתם שקרתי לכם…

 

תגיות: פסיכולוגיה בפרסום, קופירייטינג, קריאייטיב

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
גרפיקה, תפיסת עומק
קציר אביב תשפ"ד

הצצה מרגשת על פס היצור של תפיסת עומק

שם לעסק, מיתוג, לוגו, פוסט,
ויקרא שמו בביזנס // איך בוחרים שם לעסק?

האם שם של עסק חייב לבטא משמעות? תתכוננו להיות בהלם!

סטטוס ווצאפ חרדי, פרסום בסטטוס,
פרסום בסטטוס עובד?

האם לפרסם בסטטוס? ואיך עושים את זה נכון?

phone
צור קשר
צור קשר
השאירו פרטים והזניקו את העסק שלכם קדימה
כל הזכויות שמורות לתפיסת עומק
דילוג לתוכן